• tb.summit صفحه اینستاگرام رویداد tb.summit@

درباره ما

درباره رویداد بلاکچین تهران

بلاکچین این فناوری شگفت‌انگیز که تا چند سال بعد تمام ابعاد زندگی‌مان را تحت الشعاع قرار می‌دهد، یک سیستم ثبت اطلاعات و گزارش‌دهی است که تفاوت آن با سیستم‌های دیگر در این است که اطلاعات و یا تراکنش‌های انجام شده در بلاکچین برای ثبت شدن نیاز به همه اعضای شبکه خواهند داشت. یعنی مقر و یا سازمان متمرکزی برای کنترل کردن آن وجود ندارد. بلاکچین یک شبکه غیرمتمرکز است که با استفاده از علم رمزنگاری امکان هک کردن، حذف و دستکاری اطلاعات ثبت‌شده بر روی آن تا حد بسیار زیادی از بین خواهد رفت.
در واقع تنها یک دهه از ظهور این فناوری کم‌نظیر می‌گذرد،  بلاکچین با ارز دیجیتال بیت‌کوین معرفی شد! اما ارزهای دیجیتال تنها ظرفیت قابل استفاده بلاکچین نیست! ظرفیت‌های بسیار زیادی جهت استفاده کارآمد از این فناوری وجود دارد.

هدف رویداد بلاکچین تهران از برگزاری همایش‌های تخصصی چیست؟

عدم وجود بستری تخصصی در خصوص پرداختن به تکنولوژی بلاکچین و رمزارزها مشهود بود و ما به عنوان برگزارکننده رویداد بلاکچین تهران با نظارت و همکاری مستقیم مرکز نوآوری و شتابدهی آکادمی رمزعلی ، تصمیم گرفتیم این خلاء را برطرف کنیم. حتما درمورد ورود شرکت BMW به دنیای بلاک‌چین شنیده‌اید! شرکت BMW از فناوری بلاکچین در رفع مشکل دستکاری کیلومتر شمار استفاده می‌کند! این تیتر به این معنی است که وقتی کمپانی‌های بزرگ و جهانی شروع به بهره بردن از این تکنولوژی می‌کنند،  در آینده‌ای نزدیک، بلاکچین فراگیر می‌شود و بدون شک جهان ما را تغییر خواهد داد.
ما در رویداد بلاکچین تهران با همکاری مرکز نوآوری و شتابدهی آکادمی رمزعلی در نظر داریم بستری غنی برای توسعه بلاکچین (و هر آنچه که به بلاکچین مرتبط است) فراهم کنیم. همچنین: آشنایی عموم مردم با این فناوری، فرصتی برای دیده شدن افراد و شرکت‌هایی که در این حوزه مشغول به فعالیت هستند و یا ایده‌های خلاقانه دارند، از جمله اهداف دیگر رویداد بلاکچین تهران است.

در این مسیر:

ماموریت‌مان چیست؟

خلق بستری مدرن و به روز برای به اشتراک‌گذاری ایده‌ها در خصوص تکنولوژی بلاک‌چین، همچنین گردهمایی صاحب نظران این حوزه برای دستیابی به تکنولوژی نوین.

ارزش‌هایمان چیست؟

آینده‌پژوهی، تعامل با صاحب نظران و ترویج ایده‌های نوین بلاکچینی از جمله ارز‌ش‌هایمان در این مسیر است.